İç hastalıkları departmanı çocukluk çağını aşmış bireylerin iç organ sistemleri ile ilgili incelemeleri yapar. Bu sisteme ait organların fonksiyon bozukluklarıyla ilgili teşhis ve tedavi hizmetini verir. Bunun yanı sıra sağlık hizmeti verdiği her bireyi kendisini hastalıklarda koruması için alınması gereken önlemler konusunda bilinçlendirir ve yönlendirir. 

Genel dahiliye tıbbın tüm klinik branşlarına temel teşkil eden bir disiplindir. Sağlık kuruluşlarına başvuran hastaların büyük çoğunluğunun problemleri iç hastalıklarının ilgi alanına girmektedir. Üst ve alt solunum yolu hastalıkları, hiper tansiyon, mide-bağırsak sistemi hastalıkları, böbrek hastalıkları, tiroid hastalıkları, şeker hastalığı, romatizmal hastalıklar gibi çok geniş bir skalayı kapsar. 

İç Hastalıkları Bölümü Alt Birimleri 

  1. Acil Dahiliye
  2. Romatoloji 
  3. Gastroenteroloji
  4. Hematoloji 
  5. Nefroloji
  6. Göğüs Hastalıkları 
  7. Endokrinoloji
  8. Enfeksiyon
  9. Dahili Yoğun Bakım
  10. Check-up ve koruyucu hekimlik 

Hastanemizde dahiliye uzmanlari 24 saat hizmet vermektedir. Bunun disinda çesitli yan dallarla konsültasyonlar yaparak, basta hipertansiyon, yaslilik, diyabet ve metabolik sendrom olmak üzere hastalarini kabül etmektedir. Ayakta basvuran hastalara ek olarak dahiliye servisimizde çok sayida hastamizda yatirilarak tedavi edilmektedir.