Merkezimizde çeşitli KBB ameliyatları yapılmaktadır. 
Burun bölgesinde; fonksiyonel ve estetik cerrahi ve sinüs ameliyatları yapılır.
Kulakta; kronik orta kulak hastalıklarının cerrahi tedavisi, otoskleroz ve yüz sinir ameliyatları yapılır.
Boğaz bölgesinde ise; ses tellerinde nodül ve poliplerine müdahale, bademcik operasyonları ve nihayet baş -boyun tümörlerinde cerrahi tedavi yapılmaktadır.
Hastanemizin KBB bölümünde hem erişkin hem de çocuk kulak burun boğaz hastalıkları tanı ve tedavisi yapılmaktadır. Erişkin ve çocuk Tonsillektomi (bademcik ameliyatı) operasyonları Thermal Welding isimli cihazla, çok daha az kanamalı ve daha az ağrıyla uygulanabilmektedir. Ayrıca çocuk hastaların geniz eti, kulak ventilasyon tüpü ve konjenital kist/kitlelerin operasyonları yapılmaktadır.

UYKU ANALİZİ

Tüm gece uyku analizi (Polysommografi) ile horlama ve Obstrüktif Sleep Apne Sendromu’nun (Uyku sırasında solunum durma atakları) tanısı konularak derecesi belirlenmekte ve uygun cerrahi tekniklerle tedavisi yapılmaktadır. Kulak Burun Boğaz merkezimizin Odiyoloji Laboratuvarı’nda odiogram, timpanogram, akustik refleks testi ve diğer iç kulak testleriyle işitme ve orta kulak fonksiyonları değerlendirilebilmektedir. Pendik Bölge hastanesinde doğan her bebeğin oto-akustik emisyon değerleri ölçülerek, yeni doğan işitme tarama testi yapılmakta ve böylece konjenital işitme kayıplarının erken tanısı sağlanmaktadır.
 
BADEMCİK AMELİYATI (TONSİLLEKTOMİ)
 
Bademcik nedir?
Bademcikler, boğazımızın her iki yanında bulunurlar. Boğaza giren bakteri ve virüs cinsi mikropları yakalarlar ve vücudun mikroplarla savaşmasına yardımcı bağışıklık sistemi hücrelerini ve antikorları üretirler.
 
Bademcik iltihabı (tonsillit) nedir?
Bademcikler mikroplarla karşılaşınca şişerler. Eğer sık tekrarlayan bademcik iltihabında, bademciklerin alınmasını önerebilir. Sık sık iltihaplanmaları nedeniyle savunma görevi yapamaz duruma gelmiş, hatta sağlığa zarar vermeye başlamış olan bademciklerin vücutta kalması oldukça risklidir. Bademciklerin alınmasından sonra daha sık hastalanma söz konusu olmaz çünkü, boğazda ve vücutta 
TEDAVİ ÜNİTELERİMİZ

Çocuk Cerrahisi
Diyet Poliklinigi Tedavi Yöntemi
AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI
ÇOCUK SAGLİGİ VE HASTALİKLARİ
DERİ HASTALİKLARİ
ENFEKSİYON HASTALİKLARİ
GENEL CERRAHİ
NÖRO-ŞİRÜRJİ
MEDİKAL ESTETİK
KULAK BURUN BOĞAZ HASTALIKLARI
Sayfa Etiketleri

kbb
kulak
burun
boğaz