Maltepe Bölge Hastanesi  Acil servisi 24 saat kesintisiz hizmet vermektedir. Kadromuzda 1 Aile hekimliği uzmanı ve tüm branşlarda uzman ve anında konsültasyon olanakları ile seçkin bir Acil Servis faaliyeti gerçekleştirilmektedir.

            Hastalarımızın tüm laboratuar tetkikleri, radyolojik incelemeleri, bilgisayarlı tomografi, anjiografi ve MR görüntülemeleri 24 saat ve anında uygulanabilmektedir. Sonuçlar bilgisayar sistemi ile acil hekimi ile ilgili branş konsültanınca eş zamanlı olarak değerlendirilebilmektedir Donanımlı resüsitasyon olanakları VE YOĞUNBAKIM  ile Acil Servisin yakın mekansal planlanması İLE hastalarımıza hızlı, etkin ve seçkin tedavi şansı vermektedir.Küçük cerrahi ve ortopedik müdahaleler , pansuman, enfeksiyon ve serum uygulamalarıda acil servis bünyesinde yapılabilmektedir.
            Acil Servisimizde müşahade odalarımız kısa süreli tedavi gerektiren hastalarımızın titiz ve etkin takibine olanak sağlamaktadır.Hekim, hemşire,yardımcı sağlık personeli ve modern teknik donanımı ile Maltepe Bökge Hastanesi Acil Servisi her türlü acil problemde hastalarımıza anında, etkili ve güvenli hizmeti bilimin ışığında sunmaktadır.